Mediterraneo

Mediterraneo

Mediterraneo

Akdeniz Sıvası

Mineral macunlar ve doğal lifler esaslı, Akdeniz ülkelerinin geleneksel binalarının efektlerini ve tekstüre desenlerini oluşturan dekorasyon sistemidir. Su direnci sağlar, atmosferik koşullara dayanıklıdır, yıkanabilir ve yüzeydeki her türlü hatayı kapatabilir.

Mediterraneo

 

Mediterraneo

Akdeniz Sıvası

 

Uygulama Alanı: Tüm iç ve dış alanlardaki dik yüzeylerde uygulanabilir.

Yüzey Hazırlama ve Uygulama:

Yeni yüzeylerde; İç cephelerde, Alçılı yüzeylerde şeffaf astar olarak Saif Seal Dur uygulanır üzerine ilk kat kuruduktan sonra astar boya olarak Mikro Base uygulanır. Boyalı zeminlerde ise astar olarak sadece Mikrobase kullanılabilir, Dış cephelerde, macunlu yüzeylerde şeffaf astar olarak Saif Seal Coat Quartz uygulanır üzer. Boyalı zeminlerde Saif Seal Coat Quartz üzerine Mediterraneo uygulanır.

Eski yüzeyler; mevcut kaplamanın kalıcı ve sağlam olup olmadığının kontrol edilmesi gerekir. Yüzeyde kaplaması dökülmüş kısımlar ile problemli kaplamalar ortadan kaldırılır ve cephe iyice temizlenir. Yüzeydeki varsa diğer teknik problemler de çözüldükten sonra 1 kat Saif Seal Primer (Sabitleyici Astar) uygulanarak mevcut kaplama sağlamlaştırılır ve bir sonraki uygulama için zemin hazırlığı oluşturulmuş olur. Eğer mevcut yüzey sağlam ve taşıyıcı durumda ise yeni yüzeyler için geçerli olan astarlar uygulanabilir.

Uygulama: Astar uygulamasından 12 saat sonra Mediterraneo uygulama yapılabilecek kıvam elde edilinceye kadar karıştırılır. İstenilen efekte göre, plastik mala, çelik mala veya spatula ile, her mala hareketi diğer hareketi çaprazlayacak şekilde ve kabartmaları belirgin bırakarak yapılmalıdır. Ayrıca beyaz olarak uygulandığında üzerine; kuruduktan sonra dış ve iç cephelerde Aretino uygulanarak beyaz renk dışındaki renkli doğal Akdeniz sıvası görüntüsü elde edilebilmektedir. Ayrıca iç cephelerde Marble Chrome, Chrome Coat veya Metallizato uygulanarak özel görüntüler elde edilmektedir.

Uygulama ve Sonrasında Dikkat Edilecek Hususlar:

  • Kullanılmadan önce boya ambalajı içinde homojen hale gelinceye kadar karıştırılmalıdır.
  • + 5 °C’nin altındaki, + 35 °C’nin üstündeki ortamlarda uygulama yapılmamalıdır.
  • Uygulama yüzeyleri temiz ve kuru olmalıdır.
  • Etiket bilgi kartında mevcut olan ‘Uygulama Bilgilerine’ göre uygulama yapılmalıdır.
  • Uygulanmış yüzeyler 3 gün süreyle fiziksel darbelerden ve 24 saat süreyle yağmur, kar, don, aşırı sıcak gibi etkilerden korunmalıdır.
  • Her uygulamadan sonra fırça ve rulonuzu su ile temizleyiniz.
  • Artan boyada kabuk oluşumunu önlemek amacı ile yüzeye bir miktar su ilave ederek, karıştırmadan saklayınız.

Depolama Koşulları: Direkt güneş ışığı almayan, serin yerde ağzı açılmamış orijinal ambalajında; 1 yıl depolanabilir.

Sağlık Bilgisi: Gözle teması halinde derhal bol su ile gözünüzü yıkayınız ve doktora başvurunuz. Cilt ile temasında ise sabun ve su veya bilinen bir temizleyici ile cildinizi temizleyiniz.

Parlama Noktası: Parlayıcı değildir.

Taşımacılık Bilgisi: Karayolu Taşımacılığı (ADR) ve Deniz Yolu Taşımacılığı (IMDG) kapsamına girmemektedir.

Tehlike Sınıflandırılması: R 22: Yutulması halinde zararlıdır.

Güvenlik Sınıflandırılması: S2: Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. S3/7: Kabı serin bir yerde ve ağzı sıkıca kapalı olarak muhafaza ediniz. S24/25: Göz ve cilt temasından sakınınız. S29: Kanalizasyona atmayınız. S 46: Yutulması halinde hemen bir doktora başvurunuz, kabı veya etiketi gösteriniz.