Saturno & Saturno Exterior

Saturno & Saturno Exterior

Saturno & Saturno Exterior

Granit Kaplama

Granit desen sonlu dekoratif kaplama sistemidir. Saturno sert, suya karşı dayanıklı, çizilmelere ve aşınmalara karşı dirençlidir.  Gümüş, bakır ve altın olarak 3 farklı efekte üretilmektedir.

Saturno & Saturno Exterior

                                              

Saturno&Saturno Ext.

 

Uygulama Alanı: Saturno exterior tüm dış alanlarda; Saturno tüm iç alanlarda uygulanmaktadır.

Yüzey Hazırlama ve Uygulama:

Yeni yüzeyler; alçılı yüzeylerde şeffaf astar olarak Saif Seal Dur, boyalı zeminlerde ise astar olarak Micro Fondo kullanılabilir.

Eski yüzeyler; mevcut kaplamanın kalıcı ve sağlam olup olmadığının kontrol edilmesi gerekir. Yüzeyde kaplaması dökülmüş kısımlar ile problemli kaplamalar ortadan kaldırılır ve cephe iyice temizlenir. Yüzeydeki varsa diğer teknik problemler de çözüldükten sonra 1 kat Saif Seal Primer (Sabitleyici Astar) uygulanarak mevcut kaplama sağlamlaştırılır ve bir sonraki uygulama için zemin hazırlığı oluşturulmuş olur. Eğer mevcut yüzey sağlam ve taşıyıcı durumda ise yeni yüzeyler için geçerli olan astarlar uygulanabilir.  

Uygulama: Saturno mekanik aletler kullanılmadan yavaş ve hafifçe, büyük bir spatula ile karıştırılır. Saturno, fırça ile duvara iyice yayarak uygulanır. 10 dakika sonra (sıcaklığa ve neme bağlı olarak) uygulanmış yüzey plastik mala veya karton spatula ile dikey yatay hareketler ile ezilir. Mala hareketlerinin yönüne ve uygulayıcının yorumuna bağlı olarak değişik görüntüler elde edilebilir.

Uygulama ve Sonrasında Dikkat Edilecek Hususlar:

  • Kullanılmadan önce boya ambalajı içinde homojen hale gelinceye kadar karıştırılmalıdır.
  • + 5 °C’nin altındaki, + 35 °C’nin üstündeki ortamlarda uygulama yapılmamalıdır.
  • Uygulama yüzeyleri temiz ve kuru olmalıdır.
  • Etiket bilgi kartında mevcut olan ‘Uygulama Bilgilerine’ göre uygulama yapılmalıdır.
  • Uygulanmış yüzeyler 3 gün süreyle fiziksel darbelerden ve 24 saat süreyle yağmur, kar, don, aşırı sıcak gibi etkilerden korunmalıdır.
  • Her uygulamadan sonra fırça ve rulonuzu su ile temizleyiniz.
  • Artan boyada kabuk oluşumunu önlemek amacı ile yüzeye bir miktar su ilave ederek, karıştırmadan saklayınız.

Depolama Koşulları: Direkt güneş ışığı almayan, serin yerde ağzı açılmamış orijinal ambalajında; 1 yıl depolanabilir.

Sağlık Bilgisi: Gözle teması halinde derhal bol su ile gözünüzü yıkayınız ve doktora başvurunuz. Cilt ile temasında ise sabun ve su veya bilinen bir temizleyici ile cildinizi temizleyiniz.

Parlama Noktası: Parlayıcı değildir.

Taşımacılık Bilgisi: Karayolu Taşımacılığı (ADR) ve Deniz Yolu Taşımacılığı (IMDG) kapsamına girmemektedir.

Tehlike Sınıflandırılması: R 22: Yutulması halinde zararlıdır.

Güvenlik Sınıflandırılması: S2: Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. S3/7: Kabı serin bir yerde ve ağzı sıkıca kapalı olarak muhafaza ediniz. S24/25: Göz ve cilt temasından sakınınız. S29: Kanalizasyona atmayınız. S 46: Yutulması halinde hemen bir doktora başvurunuz, kabı veya etiketi gösteriniz.