Aretino Exterior

Aretino Exterior

Aretino Exterior

Eskitme Patine Boya

Doğal toprak esaslı, dekoratif bir boyadır. İtalya’ nın tarihi şehirlerinin duvarlarının görünümünü yansıtır. Dış ve iç cephelerde, özel efekt görüntüsüyle rahatlıkla kullanılabilir. Yıkanabilir, solmaz ve zemindeki dalgalanma ve hataların büyük kısmını kapatır. Mikro 700, Braşov, Mediterraneo, Travertino ve Sibiu ürünler üstüne uygulanmaktadır.

Aretino Exterior

Aretino Exterior

Eskitme Patine Boya

 

Yüzey Hazırlama ve Uygulama:

Yeni yüzeyler; İç cephelerde, alçılı yüzeylerde şeffaf astar olarak Saif Seal Dur uygulanır. İlk kat kuruduktan sonra astar boya olarak Akril 80 uygulanır. Boyalı zeminlerde ise astar olarak sadece Akril 80 kullanılır. Dış cephelerde, macunlu yüzeylerde şeffaf astar olarak Saif Seal Coat Quartz uygulanır üzerine Mikro 700 kullanılır. Boyalı zeminlerde ise astar olarak sadece Mikro 700 kullanılır.

Eski yüzeylerde; mevcut kaplamanın kalıcı ve sağlam olup olmadığının kontrol edilmesi gerekir. Yüzeyde kaplaması dökülmüş kısımlar ile problemli kaplamalar ortadan kaldırılır ve cephe iyice temizlenir. Yüzeydeki varsa diğer teknik problemler de çözüldükten sonra 1 kat Saif Seal Primer (Sabitleyici Astar) uygulanarak mevcut kaplama sağlamlaştırılır ve bir sonraki uygulama için zemin hazırlığı oluşturulmuş olur. Eğer mevcut yüzey sağlam ve taşıyıcı durumda ise yeni yüzeyler için geçerli olan astarlar uygulanabilir.                                                                                                                                         

Uygulama: Alt zemin kuruduktan sonra Aretino, maximum %40 oranında su ile seyreltilir ve rulo ile sürülür. Yüzeyin emilimine göre özel sünger malası ile açıklı koyulu yorumlar verilerek dağıtılır. Aretino isteğe göre 2 veya 3 kat üst üste uygulanabilir.

Uygulama Alanı: Tüm iç ve dış alanlarındaki dik yüzeylerin üzerinde uygulanabilir.

Uygulama ve Sonrasında Dikkat Edilecek Hususlar:

Kullanılmadan önce boya ambalajı içinde homojen hale gelinceye kadar karıştırılmalıdır.

  • + 5 °C’nin altındaki, + 35 °C’nin üstündeki ortamlarda uygulama yapılmamalıdır.
  • Uygulama yüzeyleri temiz ve kuru olmalıdır.
  • Etiket bilgi kartında mevcut olan ‘Uygulama Bilgilerine’ göre uygulama yapılmalıdır.
  • Uygulanmış yüzeyler 3 gün süreyle fiziksel darbelerden ve 24 saat süreyle yağmur, kar, don, aşırı sıcak gibi etkilerden korunmalıdır.
  • Her uygulamadan sonra fırça ve rulonuzu su ile temizleyiniz.
  • Artan boyada kabuk oluşumunu önlemek amacı ile yüzeye bir miktar su ilave ederek, karıştırmadan saklayınız.

Depolama Koşulları: Direkt güneş ışığı almayan, serin yerde ağzı açılmamış orijinal ambalajında; 1,5 yıl depolanabilir.

Sağlık Bilgisi: Gözle teması halinde derhal bol su ile gözünüzü yıkayınız ve doktora başvurunuz. Cilt ile temasında ise sabun ve su veya bilinen bir temizleyici ile cildinizi temizleyiniz.

Parlama Noktası: Parlayıcı değildir.

Taşımacılık Bilgisi: Karayolu Taşımacılığı (ADR) ve Deniz Yolu Taşımacılığı (IMDG) kapsamına girmemektedir.

Tehlike Sınıflandırılması: R 22: Yutulması halinde zararlıdır.

Güvenlik Sınıflandırılması: S2: Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. S3/7: Kabı serin bir yerde ve ağzı sıkıca kapalı olarak muhafaza ediniz. S24/25: Göz ve cilt temasından sakınınız. S29: Kanalizasyona atmayınız. S 46: Yutulması halinde hemen bir doktora başvurunuz, kabı veya etiketi gösteriniz.