Border Paint

Border Paint

Bordür Boyası

 

Klor kauçuk modifiyeli, alkid reçine esaslı hava kurumalı, yüzeye çok iyi nüfuz eden, aşınmaya dayanıklı çabuk kuruyan bir boyadır. Uygulandığı yüzeylere iyi nüfuz olarak yüzeye çok iyi tutunur, kolay uygulanır, yüksek mekanik direnci sayesinde yüzeylerde uzun süreli kalıcı film oluşturur.

Uygulama Alanı: Asfalt ve beton yüzeye uygulanabilen Road Paint karayolu, havaalanı, kaldırım, yaya geçitleri, tenis kortları, basket ve futbol sahalarındaki bordürlerin işaretlenmesi için geliştirilmiştir.

Yüzey Hazırlama ve Uygulama: Uygulanacak yüzey kesinlikle kuru, yağsız ve temiz olmalıdır. Temizlenmiş yüzeye %5-10 oranında inceltilen Saif Paint Border rulo ile uygulanır.

Uygulama: %10 oranında inceltilerek fırça, rulo veya püskürtülerek iki kat olarak uygulanır.

Uygulama Sırası ve Sonrasında Dikkat Edilecek Hususlar:

  • Kullanılmadan önce boya ambalajı içinde homojen hale gelinceye kadar karıştırılmalıdır.
  • Uygulama yüzeyleri temiz ve kuru olmalıdır.
  • Etiket bilgi kartında belirtilen uygulama özelliklerine göre uygulama yapılmalıdır.
  • Boya katları arasında en az 3 saat beklenmelidir.
  • Her uygulamadan sonra fırça, rulo ve pistole ağzını tineri ile temizleyiniz.
  • Artan boyada kabuk oluşumunu önlemek amacı ile yüzeye bir miktar tiner ilave ederek, karıştırmadan saklayınız

Depolama Koşulları: Direkt güneş ışığı almayan, serin yerde ağzı açılmamış orijinal ambalajında; en az 1 yıl depolanabilir.

Sağlık Bilgisi: Gözle teması halinde derhal bol su ile gözünüzü yıkayınız ve doktora başvurunuz. Cilt ile temasında ise sabun ve su veya bilinen bir temizleyici ile cildinizi temizleyiniz.

Parlama Noktası: < 21°C

Taşımacılık Bilgisi: Karayolu taşımacılığına göre: un no:1263 sınıf:3 sınıf kodu: f1  paketleme grubu:ııı   ulaşım kategorisi:3  tehlike sınıf no:33 deniz yolu taşımacılığına göre: un  no:1263  paketleme grubu:ııı  tehlike etiketi:kolay alevlenebilir sıvı imdg sınıfı:3.3 mfag:310,313  ems:3-0,5

Tehlike Sınıflandırılması: R11: Kolay Alevlenebilir. R20/21/22: Solunduğunda, cilt ile temasında,yutulduğunda sağlığa zararlıdır. R36/38: Gözleri ve cildi tahriş eder. R40: Geri dönüşü olmayan etki oluşturma ihtimali. R61: Anne karnındaki çocuğa zarar verebilir.

Güvenlik Sınıflandırılması: S2: Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. S7/9: Kabı iyice kapalı halde ve iyi havalandırılan bir ortamda muhafaza edin. S16: Tutuşturucu kaynaklardan uzak tutun. Sigara içmeyin. S20/21: Kullanırken bir şey yemeyin, içmeyin, sigara içmeyin. S23: Gaz/ Duman/ Buhar/ Aeroselleri solumayın. S24/25: Göz ve cilt temasından sakınınız. S29: Kanalizasyona atmayınız. S33: Elektrostatik yüklenmelere karşı tedbir alınız. S36/37/39: Uygun koruma giysisi, eldiveni, göz ve yüz maskesi kullanınız. S51: Sadece iyi havalandırılan yerlerde kullanınız. S62: Yutulması halinde kusmayı durdurmayın. Derhal ilk yardım servisine başvurunuz, kabı ve etiketi gösteriniz.