Mantovano

Mantovano

Mantovano

Stukko Sıva

Çeşitli türde kuvars, kalker ve pigment içeren macun kıvamında, mala veya spatula ile özel dokusu ve yorumu verilen yarı parlak mermer görünümlü kaplama malzemesidir.

Mantovano

Mantovano

Stukko Sıva

 

Uygulama Alanı: Mantovano exterior tüm dış alanlarda; Mantovano tüm iç alanlarda uygulanmaktadır.

Yüzey Hazırlama ve Uygulama:

Yeni yüzeyler;  Alçılı yüzeylerde şeffaf astar olarak Saif Seal Dur üzerine Akril 80 uygulanır, boyalı zeminlerde ise astar olarak Akril 80 kullanılabilir.

Eski yüzeyler;  mevcut kaplamanın kalıcı ve sağlam olup olmadığının kontrol edilmesi gerekir. Yüzeyde kaplaması dökülmüş kısımlar ile problemli kaplamalar ortadan kaldırılır ve cephe iyice temizlenir. Yüzeydeki varsa diğer teknik problemler de çözüldükten sonra 1 kat Saif Seal Primer (Sabitleyici Astar) uygulanarak mevcut kaplama sağlamlaştırılır ve bir sonraki uygulama için zemin hazırlığı oluşturulmuş olur. Eğer mevcut yüzey sağlam ve taşıyıcı durumda ise yeni yüzeyler için geçerli olan astarlar uygulanabilir.                                                                                                                                        

Uygulama:  Astar uygulamasından 6 saat sonra Mantovano uygulama yapılabilecek kıvam elde edilinceye kadar karıştırılır. İki kat olarak uygulaması çelik mala ile yapılır ve kurumaya bırakılır. Kuruduktan sonra, yüzey ince zımpara ile zımparalanır ve tozu alınır. Yüzey üzerine spatula veya mala kullanılarak (yoklama çekilir gibi) istenilen şekillerde yorumlar yapılır. Spatula veya malanın büyüklüğü ve kullanım şekli ile çok farklı efektler elde edilebilir. Yüzey daha parlak hale getirmek istenirse, çelik mala veya spatula ile malzeme üzerine bastırılarak parlatılır.  Uygulama bitiminden en az 3 gün yüzeyin daha koruyucu olması gereken yerlerde (Dış cephe / banyo vb.) U.V. ye dayanıklı leke tutmayan Xilo DWP sistemi cilası uygulanır.

Uygulama ve Sonrasında Dikkat Edilecek Hususlar:

  •  Kullanılmadan önce boya ambalajı içinde homojen hale gelinceye kadar karıştırılmalıdır.
  • + 5 °C’nin altındaki, + 35 °C’nin üstündeki ortamlarda uygulama yapılmamalıdır.
  • Uygulama yüzeyleri temiz ve kuru olmalıdır.
  • Etiket bilgi kartında mevcut olan ‘Uygulama Bilgilerine’ göre uygulama yapılmalıdır.
  • Uygulanmış yüzeyler 3 gün süreyle fiziksel darbelerden ve 24 saat süreyle yağmur, kar, don, aşırı sıcak gibi etkilerden korunmalıdır.
  • Her uygulamadan sonra fırça ve rulonuzu su ile temizleyiniz.
  • Artan boyada kabuk oluşumunu önlemek amacı ile yüzeye bir miktar su ilave ederek, karıştırmadan saklayınız.

Depolama Koşulları: Direkt güneş ışığı almayan, serin yerde ağzı açılmamış orijinal ambalajında; 1 yıl depolanabilir.

Sağlık Bilgisi: Gözle teması halinde derhal bol su ile gözünüzü yıkayınız ve doktora başvurunuz. Cilt ile temasında ise sabun ve su veya bilinen bir temizleyici ile cildinizi temizleyiniz.

Parlama Noktası: Parlayıcı değildir.

Taşımacılık Bilgisi: Karayolu Taşımacılığı (ADR) ve Deniz Yolu Taşımacılığı (IMDG) kapsamına girmemektedir.

Tehlike Sınıflandırılması: R 22: Yutulması halinde zararlıdır.

Güvenlik Sınıflandırılması: S2: Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. S3/7: Kabı serin bir yerde ve ağzı sıkıca kapalı olarak muhafaza ediniz. S24/25: Göz ve cilt temasından sakınınız. S29: Kanalizasyona atmayınız. S 46: Yutulması halinde hemen bir doktora başvurunuz, kabı veya etiketi gösteriniz.