Marble Chrome

Marble Chrome

Marble Chrome

Mermer Efektli Kaplama

Simbase malzemesinin üzerine spatula veya mala ile seçilen renkte uygulanarak, sedefli efektler elde edilen efektlerin en altta kalan rengi ön plana çıkardığı transparent kaplamadır. Silver, Bronz ve Gold olarak çeşitli kategorilerde üretilmektedir.

 Marble Chrome

 Mermer Efektli Kaplama

 

Uygulama Alanı: Tüm iç mekanlarda kullanılabilir.

Yüzey Hazırlama ve Uygulama:

Yeni yüzeyler; alçılı yüzeylerde şeffaf astar olarak Saif Seal Dur uygulanır, boyalı zeminlerde ise astar olarak Simbase kullanılabilir,

Eski yüzeyler; mevcut kaplamanın kalıcı ve sağlam olup olmadığının kontrol edilmesi gerekir. Yüzeyde kaplaması dökülmüş kısımlar ile problemli kaplamalar ortadan kaldırılır ve cephe iyice temizlenir. Yüzeydeki varsa diğer teknik problemler de çözüldükten sonra 1 kat Saif Seal Primer (Sabitleyici Astar) uygulanarak mevcut kaplama sağlamlaştırılır ve bir sonraki uygulama için zemin hazırlığı oluşturulmuş olur. Eğer mevcut yüzey sağlam ve taşıyıcı durumda ise yeni yüzeyler için geçerli olan astarlar uygulanabilir.                                                                                                                                        

Uygulama: Marblechrome sistemi iki aşamada uygulanır: Birinci aşama: Simbase maksimum %15-20 oranında sulandırılarak iyice karıştırıldıktan sonra 4-8 saat ara ile 2 kat olarak istenilen renkte ve iplik rulo ile her yere eşit olarak sürmeye dikkat edilerek uygulanır. İkinci aşama: Simbase’ in kurumasından sonra duvara iyice karıştırılmış Marblechrome, spatula veya mala ile yüzeye asimetrik desenlerle uygulanır.  

Uygulama ve Sonrasında Dikkat Edilecek Hususlar:

 Kullanılmadan önce boya ambalajı içinde homojen hale gelinceye kadar karıştırılmalıdır.

  • + 5 °C’nin altındaki, + 35 °C’nin üstündeki ortamlarda uygulama yapılmamalıdır.
  • Uygulama yüzeyleri temiz ve kuru olmalıdır.
  • Etiket bilgi kartında mevcut olan ‘Uygulama Bilgilerine’ göre uygulama yapılmalıdır.
  • Uygulanmış yüzeyler 3 gün süreyle fiziksel darbelerden ve 24 saat süreyle yağmur, kar, don, aşırı sıcak gibi etkilerden korunmalıdır.
  • Her uygulamadan sonra fırça ve rulonuzu su ile temizleyiniz.
  • Artan boyada kabuk oluşumunu önlemek amacı ile yüzeye bir miktar su ilave ederek, karıştırmadan saklayınız.

Depolama Koşulları: Direkt güneş ışığı almayan, serin yerde ağzı açılmamış orijinal ambalajında; 1,5 yıl depolanabilir.

Sağlık Bilgisi: Gözle teması halinde derhal bol su ile gözünüzü yıkayınız ve doktora başvurunuz. Cilt ile temasında ise sabun ve su veya bilinen bir temizleyici ile cildinizi temizleyiniz.

Parlama Noktası: Parlayıcı değildir.

Taşımacılık Bilgisi: Karayolu Taşımacılığı (ADR) ve Deniz Yolu Taşımacılığı (IMDG) kapsamına girmemektedir.

Tehlike Sınıflandırılması: R 22: Yutulması halinde zararlıdır.

Güvenlik Sınıflandırılması: S2: Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. S3/7: Kabı serin bir yerde ve ağzı sıkıca kapalı olarak muhafaza ediniz. S24/25: Göz ve cilt temasından sakınınız. S29: Kanalizasyona atmayınız. S 46: Yutulması halinde hemen bir doktora başvurunuz, kabı veya etiketi gösteriniz.