Marmarino

Marmarino

Marmarino

Venedik Sıvası

Antik kaplama uygulamalarının en doğal görünümlüsüdür. Mermer tozları esansıdır. Özel sağlamlığa ve dayanıklılığa sahiptir. Su itici ve suya dayanıklı kaplama, duvarı hava koşullarına karşı korur, duvarın iyi nefes almasına izin vererek yüksek buhar geçirgenliği sağlar.

Marmarino

Marmarino

Venedik Sıvası

Uygulama Alanı: Tüm iç ve dış alanlarındaki dik yüzeylerin üzerinde uygulanabilir.

Yüzey Hazırlama ve Uygulama:Yeni yüzeyler; İç cephelerde, alçılı yüzeylerde şeffaf astar olarak Saif Seal Dur uygulanır üzerine ilk kat kuruduktan sonra astar boya olarak Mikro Base uygulanır. Boyalı zeminlerde sadece Marmarino uygulanabilir. Dış cephelerde, macunlu yüzeylerde şeffaf astar olarak Saif Seal Coat Quartz uygulanır üzerine Mikro Base kullanılır. Boyalı zeminlerde ise astar olarak sadece Mikro Base kullanılır. Üzerine Marmarino uygulanır.

Eski yüzeyler; mevcut kaplamanın kalıcı ve sağlam olup olmadığının kontrol edilmesi gerekir. Yüzeyde kaplaması dökülmüş kısımlar ile problemli kaplamalar ortadan kaldırılır ve cephe iyice temizlenir. Yüzeydeki varsa diğer teknik problemler de çözüldükten sonra 1 kat Saif Seal Primer (Sabitleyici Astar) uygulanarak mevcut kaplama sağlamlaştırılır ve bir sonraki uygulama için zemin hazırlığı oluşturulmuş olur. Eğer mevcut yüzey sağlam ve taşıyıcı durumda ise yeni yüzeyler için geçerli olan astarlar uygulanabilir.    

Uygulama: Astar uygulamasından 6-12 saat sonra Marmarino uygulama yapılabilecek kıvama gelinceye kadar karıştırılır. Çelik mala ile yüzeye bir kat (Yaklaşık 1mm kalınlık olmalıdır) çekilir. Kuruduğu zaman düz bir yüzey elde etmek için üzerine basınç uygulanarak 2. kat uygulanır. Yüzey daha parlak hale getirmek istenirse, çelik mala veya spatula ile malzeme üzerine bastırılarak parlatılır ve tercih edilirse U.V’ye dayanıklı, leke tutman Xilo DWP sistemi cilası uygulama bitiminden 3 gün sonra sürülür.

Uygulama ve Sonrasında Dikkat Edilecek Hususlar:

  • Kullanılmadan önce boya ambalajı içinde homojen hale gelinceye kadar karıştırılmalıdır.
  • + 5 °C’nin altındaki, + 35 °C’nin üstündeki ortamlarda uygulama yapılmamalıdır.
  • Uygulama yüzeyleri temiz ve kuru olmalıdır.
  • Etiket bilgi kartında mevcut olan ‘Uygulama Bilgilerine’ göre uygulama yapılmalıdır.
  • Uygulanmış yüzeyler 3 gün süreyle fiziksel darbelerden ve 24 saat süreyle yağmur, kar, don, aşırı sıcak gibi etkilerden korunmalıdır.
  • Her uygulamadan sonra fırça ve rulonuzu su ile temizleyiniz.
  • Artan boyada kabuk oluşumunu önlemek amacı ile yüzeye bir miktar su ilave ederek, karıştırmadan saklayınız.

Depolama Koşulları: Direkt güneş ışığı almayan, serin yerde ağzı açılmamış orijinal ambalajında; 1 yıl depolanabilir.

Sağlık Bilgisi: Gözle teması halinde derhal bol su ile gözünüzü yıkayınız ve doktora başvurunuz. Cilt ile temasında ise sabun ve su veya bilinen bir temizleyici ile cildinizi temizleyiniz.

Parlama Noktası: Parlayıcı değildir.

Taşımacılık Bilgisi: Karayolu Taşımacılığı (ADR) ve Deniz Yolu Taşımacılığı (IMDG) kapsamına girmemektedir.

Tehlike Sınıflandırılması: R 22: Yutulması halinde zararlıdır.

Güvenlik Sınıflandırılması: S2: Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. S3/7: Kabı serin bir yerde ve ağzı sıkıca kapalı olarak muhafaza ediniz. S24/25: Göz ve cilt temasından sakınınız. S29: Kanalizasyona atmayınız. S 46: Yutulması halinde hemen bir doktora başvurunuz, kabı veya etiketi gösteriniz.