Micaceo

Micaceo

Micaceo

Mikalı Metal Boyası

 

Laminer pullu, mika ve demir oksitlerden oluşan dekoratif bir dış ve iç cephe metal boyasıdır. Micaceo metal yüzeyi olumsuz atmosfer koşullarından korurken, içindeki aşınmayı önleyen demir oksitler de pasa karşı korunma sağlar. Tuz etkilerine, U.V.  ışınlarına ve paslanmaya karşı yüksek koruma sağlar.

Uygulama Alanı: Tüm iç ve dış alanlarda uygulanabilir.

Yüzey Hazırlama ve Uygulama:

Yeni yüzeyler; Metal yüzeylerde kir, pas ve yağdan arındırılmalıdır. Astar olarak 1 kat Noxide sürülür. Ahşap yüzeylerde, önce Wood protector (Ahşap koruyucu), 24 saat sonra Opalite uygulanır. Diğer yüzeylerde bir kat Saif Seal Dur %300 uygulanır. 

Eski yüzeyler; Metal yüzeylerde tel fırça ile tüm eski kabarmış boyalar sökülür ve yüzey tozdan arındırılır; daha sonra bir kat Noxide sürülür. Diğer yüzeylerde mevcut kaplamanın kalıcı ve sağlam olup olmadığının kontrol edilmesi gerekir. Yüzeydeki kaplaması dökülmüş kısımlar ile problemli kaplamalar ortadan kaldırılır ve cephe iyice temizlenir. Yüzeydeki varsa diğer teknik problemler de çözüldükten sonra 1 kat Saif Seal Primer (Sabitleyici astar) uygulanarak mevcut kaplama sağlamlaştırılır ve yeni yüzeylerdeki işlemler yapılır. 

Uygulama: Katlar arası 8 saat beklenerek rulo, fırça veya püskürtme (2-2,5 mm.) ile iki kat olarak uygulanır.

Uygulama Sırası ve Sonrasında Dikkat Edilecek Hususlar:

  • Kullanılmadan önce boya ambalajı içinde homojen hale gelinceye kadar karıştırılmalıdır.
  • + 5 °C’nin altındaki, + 35 °C’nin üstündeki ortamlarda uygulama yapılmamalıdır.
  • Uygulama yüzeyleri temiz ve kuru olmalıdır.
  • Etiket bilgi kartında mevcut olan ‘Uygulama Bilgilerine’ göre uygulama yapılmalıdır.
  • Uygulanmış yüzeyler 3 gün süreyle fiziksel darbelerden ve 24 saat süreyle yağmur, kar, don, aşırı sıcak gibi etkilerden korunmalıdır.
  • Her uygulamadan sonra fırça ve rulonuzu su ile temizleyiniz.
  • Artan boyada kabuk oluşumunu önlemek amacı ile yüzeye bir miktar su ilave ederek, karıştırmadan saklayınız.

Depolama Koşulları: Direkt güneş ışığı almayan, serin yerde ağzı açılmamış orijinal ambalajında; 2 yıl depolanabilir.

Sağlık Bilgisi: Gözle teması halinde derhal bol su ile gözünüzü yıkayınız ve doktora başvurunuz. Cilt ile temasında ise sabun ve su veya bilinen bir temizleyici ile cildinizi temizleyiniz.

Parlama Noktası: Parlayıcı değildir.

Taşımacılık Bilgisi: Karayolu Taşımacılığı (ADR) ve Deniz Yolu Taşımacılığı (IMDG) kapsamına girmemektedir.

Tehlike Sınıflandırılması: R 22: Yutulması halinde zararlıdır.

Güvenlik Sınıflandırılması: S2: Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. S3/7: Kabı serin bir yerde ve ağzı sıkıca kapalı olarak muhafaza ediniz. S24/25: Göz ve cilt temasından sakınınız. S29: Kanalizasyona atmayınız. S 46: Yutulması halinde hemen bir doktora başvurunuz, kabı veya etiketi gösteriniz.