Morina Gloss & Morina Gloss Fine

Morina Gloss & Morina Gloss Fine

Morina Gloss & Morina Gloss Fine

Kum Katkılı, Kadife Dokulu, Parlak Dekoratif İç Cephe Kaplaması

Parlak sedefli kadife efektlerle elde edilen ve yüzeyinde derinlik yaratan kum katkılı kaplama sistemidir. Morina Gloss kalın kum, Morina Gloss Fine ince kum ile üretilmektedir. Gümüş, Bronz ve Altın pasta katkılı olarak alternatifleri vardır.

Morina Gloss & Morina Gloss Fine

Morina Gloss & Morina Gloss Fine

Kum Katkılı, Kadife Dokulu, Parlak Dekoratif İç Cephe Kaplaması

 

Uygulama Alanı: Tüm iç ve dış alanlardaki dik yüzeylerde uygulanabilir.

Yüzey Hazırlama ve Uygulama:Yeni yüzeyler; İç cephelerde, alçılı yüzeylerde şeffaf astar olarak Saif Seal Dur % 700 uygulanır. Üzerine ilk kat kuruduktan sonra astar boya olarak Mikro 700 uygulanır. Boyalı zeminlerde ise astar olarak sadece Mikro 700 kullanılabilir. Dış cephelerde, macunlu yüzeylerde şeffaf astar olarak Saif Seal Coat Quartz uygulanır üzerine Mikro 700 kullanılır. Boyalı zeminlerde ise astar olarak sadece Mikro 700 kullanılır.

Eski yüzeyler; mevcut kaplamanın kalıcı ve sağlam olup olmadığının kontrol edilmesi gerekir. Yüzeyde kaplaması dökülmüş kısımlar ile problemli kaplamalar ortadan kaldırılır ve cephe iyice temizlenir. Yüzeydeki varsa diğer teknik problemler de çözüldükten sonra 1 kat Saif Seal Primer (Sabitleyici Astar) uygulanarak mevcut kaplama sağlamlaştırılır ve bir sonraki uygulama için zemin hazırlığı oluşturulmuş olur. Kurumadan sonra bir veya iki kat Micro 700 uygulanır.     

Uygulama: Pompeiano fırçası ile her yere eşit olarak sürmeye dikkat edilerek çapraz hareketler ile asimetrik desenler oluşturulur.

Uygulama ve Sonrasında Dikkat Edilecek Hususlar:

  • Kullanılmadan önce boya ambalajı içinde homojen hale gelinceye kadar karıştırılmalıdır.
  • + 5 °C’nin altındaki, + 35 °C’nin üstündeki ortamlarda uygulama yapılmamalıdır.
  • Uygulama yüzeyleri temiz ve kuru olmalıdır.
  • Etiket bilgi kartında mevcut olan ‘Uygulama Bilgilerine’ göre uygulama yapılmalıdır.
  • Uygulanmış yüzeyler 3 gün süreyle fiziksel darbelerden ve 24 saat süreyle yağmur, kar, don, aşırı sıcak gibi etkilerden korunmalıdır.
  • Her uygulamadan sonra fırça ve rulonuzu su ile temizleyiniz.
  • Artan boyada kabuk oluşumunu önlemek amacı ile yüzeye bir miktar su ilave ederek, karıştırmadan saklayınız.

Depolama Koşulları: Direkt güneş ışığı almayan, serin yerde ağzı açılmamış orijinal ambalajında; 1 yıl depolanabilir.

Sağlık Bilgisi: Gözle teması halinde derhal bol su ile gözünüzü yıkayınız ve doktora başvurunuz. Cilt ile temasında ise sabun ve su veya bilinen bir temizleyici ile cildinizi temizleyiniz.

Parlama Noktası: Parlayıcı değildir.

Taşımacılık Bilgisi: Karayolu Taşımacılığı (ADR) ve Deniz Yolu Taşımacılığı (IMDG) kapsamına girmemektedir.

Tehlike Sınıflandırılması: R 22: Yutulması halinde zararlıdır.

Güvenlik Sınıflandırılması: S2: Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. S3/7: Kabı serin bir yerde ve ağzı sıkıca kapalı olarak muhafaza ediniz. S24/25: Göz ve cilt temasından sakınınız. S29: Kanalizasyona atmayınız. S 46: Yutulması halinde hemen bir doktora başvurunuz, kabı veya etiketi gösteriniz.