Riflessi

Riflessi

Riflessi

Sünger Desen İlk Kat Boyası

Damasko desenli kumaşlardan esinlenerek yapılmıştır. İki farklı malzemenin uygulanması ve bunun sonucunda açık-koyu, parlak-mat efektler elde edilebilen bir dekorasyon sistemidir. Yıkanabilir, antistatiktir ve uygulanırken kullanılan aparatlara göre istenilen desen verilebilir.

Riflessi

Sünger Desen İlk Kat Boyası

 

Uygulama Alanı: Tüm iç alanlarda uygulanabilir.

Yüzey Hazırlama ve Uygulama:

Yeni yüzeyler;  Alçılı yüzeylerde şeffaf astar olarak Saif Seal Dur, boyalı zeminlerde ise astar olarak Riflessi RX kullanılır.

Eski yüzeyler;  mevcut kaplamanın kalıcı ve sağlam olup olmadığının kontrol edilmesi gerekir. Yüzeyde kaplaması dökülmüş kısımlar ile problemli kaplamalar ortadan kaldırılır ve cephe iyice temizlenir. Yüzeydeki varsa diğer teknik problemler de çözüldükten sonra 1 kat Saif Seal Primer (Sabitleyici Astar) uygulanarak mevcut kaplama sağlamlaştırılır ve bir sonraki uygulama için zemin hazırlığı oluşturulmuş olur. Eğer mevcut yüzey sağlam ve taşıyıcı durumda ise yeni yüzeyler için geçerli olan astarlar uygulanabilir.                                                                                                                                        

Uygulama: Saten rulo ile 2 kat olarak Riflessi Base (RX), tüm yüzeye eşit olarak dağıtılarak sürülür. Riflessi Finish (RY) su ile inceltilerek, düz bir yüzeye dökülür ve doğal deniz süngeri (ıslatılmış) bastırılarak boya süngere yedirilir. Boyalı sünger mevcut kurumuş RX üzerine sistemli darbelerle tamponlanarak desen verilir. Yüzeyin aynı yoğunlukta olması için süngere aynı miktarda boya emdirmek gerekir. Sünger dışında güderi bez vb. aparatlar kullanabilmektedir.

Uygulama ve Sonrasında Dikkat Edilecek Hususlar:

  • Kullanılmadan önce boya ambalajı içinde homojen hale gelinceye kadar karıştırılmalıdır.
  • + 5 °C’nin altındaki, + 35 °C’nin üstündeki ortamlarda uygulama yapılmamalıdır.
  • Uygulama yüzeyleri temiz ve kuru olmalıdır.
  • Etiket bilgi kartında mevcut olan ‘Uygulama Bilgilerine’ göre uygulama yapılmalıdır.
  • Uygulanmış yüzeyler 3 gün süreyle fiziksel darbelerden ve 24 saat süreyle yağmur, kar, don, aşırı sıcak gibi etkilerden korunmalıdır.
  • Her uygulamadan sonra fırça ve rulonuzu su ile temizleyiniz.
  • Artan boyada kabuk oluşumunu önlemek amacı ile yüzeye bir miktar su ilave ederek, karıştırmadan saklayınız.

Depolama Koşulları: Direkt güneş ışığı almayan, serin yerde ağzı açılmamış orijinal ambalajında; 1,5 yıl depolanabilir.

Sağlık Bilgisi: Gözle teması halinde derhal bol su ile gözünüzü yıkayınız ve doktora başvurunuz. Cilt ile temasında ise sabun ve su veya bilinen bir temizleyici ile cildinizi temizleyiniz.

Parlama Noktası: Parlayıcı değildir.

Taşımacılık Bilgisi: Karayolu Taşımacılığı (ADR) ve Deniz Yolu Taşımacılığı (IMDG) kapsamına girmemektedir.

Tehlike Sınıflandırılması: R 22: Yutulması halinde zararlıdır.

Güvenlik Sınıflandırılması: S2: Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. S3/7: Kabı serin bir yerde ve ağzı sıkıca kapalı olarak muhafaza ediniz. S24/25: Göz ve cilt temasından sakınınız. S29: Kanalizasyona atmayınız. S 46: Yutulması halinde hemen bir doktora başvurunuz, kabı veya etiketi gösteriniz.