Saif Seal Primer

Saif Seal Primer

Saif Seal Primalı

Yüksek Taşıyıcı Özellikli Astar       

 

Dış zeminlerin boyanmasında kullanılan, akrilik kopolimer esaslı, silikon emülsiyon katkılı, yüksek yapışma ve her türlü dış etkilere dirençli olmasından dolayı güvenle kullanabileceğiniz mat görünümlü boyadır. Yapışma ve mukavemet özellikleri, spor alanları boyanmasına yönelik ihtiyaçlara cevap verecek şekilde üretilmiştir. Bünyesindeki silikon sayesinde yüzeyin su emiciliğini önler ve kuru kalmasını sağlar. 

Klor kauçuk modifiyeli, alkid reçine esaslı hava kurumalı, yüzeye çok iyi nüfuz eden, aşınmaya dayanıklı çabuk kuruyan bir boyadır. Uygulandığı yüzeylere iyi nüfuz olarak yüzeye çok iyi tutunur, kolay uygulanır, yüksek mekanik direnci sayesinde yüzeylerde uzun süreli kalıcı film oluşturur.

Uygulama Alanı: Asfalt ve beton yüzeye uygulanabilen Road Paint karayolu, havaalanı, kaldırım, yaya geçitleri, tenis kortları, basket ve futbol sahalarındaki bordürlerin işaretlenmesi için geliştirilmiştir.

Yüzey Hazırlama ve Uygulama: Uygulanacak yüzey kesinlikle kuru, yağsız ve temiz olmalıdır. Temizlenmiş yüzeye %5-10 oranında inceltilen Saif Paint Border rulo ile uygulanır.

Uygulama: %10 oranında inceltilerek fırça, rulo veya püskürtülerek iki kat olarak uygulanır.

Uygulama ve Uygulama Sonrası Dikkat Edilecek Hususlar:

  • Kullanılmadan önce boya ambalajı içinde homojen hale gelinceye kadar karıştırılmalıdır.
  • + 5 °C’nin altındaki, + 35 °C’nin üstündeki ortamlarda uygulama yapılmamalıdır.
  • Uygulama yüzeyleri temiz ve kuru olmalıdır.
  • Etiket bilgi kartında mevcut olan ‘Uygulama Bilgilerine’ göre uygulama yapılmalıdır.
  • Uygulanmış yüzeyler 3 gün süreyle fiziksel darbelerden ve 24 saat süreyle yağmur, kar, don, aşırı sıcak gibi etkilerden korunmalıdır.
  • Her uygulamadan sonra fırça ve rulonuzu su ile temizleyiniz.
  • Artan boyada kabuk oluşumunu önlemek amacı ile yüzeye bir miktar su ilave ederek, karıştırmadan saklayınız.

Depolama Koşulları: Direkt güneş ışığı almayan, serin yerde ağzı açılmamış orijinal ambalajında; 1,5 yıl depolanabilir.

Sağlık Bilgisi: Gözle teması halinde derhal bol su ile gözünüzü yıkayınız ve doktora başvurunuz. Cilt ile temasında ise sabun ve su veya bilinen bir temizleyici ile cildinizi temizleyiniz.

Parlama Noktası: Parlayıcı değildir.

Taşımacılık Bilgisi: Karayolu Taşımacılığı (ADR) ve Deniz Yolu Taşımacılığı (IMDG) kapsamına girmemektedir.

Tehlike Sınıflandırılması: R 22: Yutulması halinde zararlıdır.

Güvenlik Sınıflandırılması: S2: Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. S3/7: Kabı serin bir yerde ve ağzı sıkıca kapalı olarak muhafaza ediniz. S24/25: Göz ve cilt temasından sakınınız. S29: Kanalizasyona atmayınız. S 46: Yutulması halinde hemen bir doktora başvurunuz, kabı veya etiketi gösteriniz.