Saturno Exterior

Saturno Exterior

Saturno Exterior

Granit Kaplama

Granit desen dokulu dekoratif kaplama sistemidir. Saturno suya karşı dayanıklı, çizilmelere ve aşınmalara karşı dirençlidir. Gümüş, bakır ve altın olarak 3 farklı efekte üretilmektedir.

Saturno Exterior

Saturno Exterior

Granit Kaplama

 

 Uygulama Alanı: Saturno exterior tüm dış alanlarda; Saturno tüm iç alanlarda uygulanmaktadır.

Yüzey Hazırlama ve Uygulama:

Yeni yüzeyler; İç cephelerde, alçılı yüzeylerde şeffaf astar olarak Saif Seal Dur % 700 uygulanır üzerine ilk kat kuruduktan sonra astar boya olarak Mikro Base ardından da Mikro Fondo uygulanır. Boyalı zeminlerde ise astar olarak sadece Mikro Fondo kullanılır. Dış cephelerde, macunlu yüzeylerde şeffaf astar olarak Saif Seal Coat Quartz uygulanır üzerine Mikro Base kullanılır. Boyalı zeminlerde ise astar olarak sadece Mikro Base kullanılır.

Eski yüzeyler; mevcut kaplamanın kalıcı ve sağlam olup olmadığının kontrol edilmesi gerekir. Yüzeyde kaplaması dökülmüş kısımlar ile problemli kaplamalar ortadan kaldırılır ve cephe iyice temizlenir. Yüzeydeki varsa diğer teknik problemler de çözüldükten sonra 1 kat Saif Seal Primer (Sabitleyici Astar) uygulanarak mevcut kaplama sağlamlaştırılır ve bir sonraki uygulama için zemin hazırlığı oluşturulmuş olur. Kurumadan sonra 1 veya 2 kat Micro Fondo uygulanır.

Uygulama: Saturno, yavaş ve hafifçe, büyük spatula ile karıştırılır. Karıştırmada mekanik aletler kullanılmamalıdır. Saturno paslanmaz çelik spatula ile duvara iyice yayarak 1 kat uygulanır. 10 dk sonra (sıcaklığa ve neme bağlı olarak) uygulanmış yüzeye plastik/ çelik/ karton spatula ile dikey-yatay hareketler ile baskı uygulanır. Son efekt hemen ortaya çıkacaktır. Mala hareketlerinin yönüne bağlı olarak değişik görüntüler elde edilebilir. Eğer istenirse kuruduktan sonra (3 gün sonra) fırçayla 1 veya 2 kat Xilo Dwp sistemi cilası uygulanarak granit parlaklığı elde edilebilir.   

Uygulama ve Sonrasında Dikkat Edilecek Hususlar:

  • Kullanılmadan önce boya ambalajı içinde homojen hale gelinceye kadar karıştırılmalıdır.
  • + 5 °C’nin altındaki, + 35 °C’ nin üstündeki ortamlarda uygulama yapılmamalıdır.
  • Uygulama yüzeyleri temiz ve kuru olmalıdır.
  • Etiket bilgi kartında mevcut olan ‘Uygulama Bilgilerine’ göre uygulama yapılmalıdır.
  • Uygulanmış yüzeyler 3 gün süreyle fiziksel darbelerden ve 24 saat süreyle yağmur, kar, don, aşırı sıcak gibi etkilerden korunmalıdır.
  • Her uygulamadan sonra fırça ve rulonuzu su ile temizleyiniz.
  • Artan boyada kabuk oluşumunu önlemek amacı ile yüzeye bir miktar su ilave ederek, karıştırmadan saklayınız.

Depolama Koşulları: Direkt güneş ışığı almayan, serin yerde ağzı açılmamış orijinal ambalajında; 1 yıl depolanabilir.

Sağlık Bilgisi: Gözle teması halinde derhal bol su ile gözünüzü yıkayınız ve doktora başvurunuz. Cilt ile temasında ise sabun ve su veya bilinen bir temizleyici ile cildinizi temizleyiniz.

Parlama Noktası: Parlayıcı değildir.

Taşımacılık Bilgisi: Karayolu Taşımacılığı (ADR) ve Deniz Yolu Taşımacılığı (IMDG) kapsamına girmemektedir.

Tehlike Sınıflandırılması: R 22: Yutulması halinde zararlıdır.

Güvenlik Sınıflandırılması: S2: Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. S3/7: Kabı serin bir yerde ve ağzı sıkıca kapalı olarak muhafaza ediniz. S24/25: Göz ve cilt temasından sakınınız. S29: Kanalizasyona atmayınız. S 46: Yutulması halinde hemen bir doktora başvurunuz, kabı veya etiketi gösteriniz.