Beton Kuvars

Beton Kuvars

Beton Kuvars

Beton Görünümlü Kaplama

Doğal beton görünümlü Beton Kuvars, özel bir sağlamlığa ve dayanıklılığa sahiptir. Su itici ve suya dayanıklı kaplama alanı hava koşullarına karşı koruma sağlamaktadır.

Beton Kuvars

 

        Beton Kuvars

             Beton Görünümlü Kaplama

 

Uygulama Alanı: Tüm iç ve dış alanlarındaki dik yüzeylerin üzerinde uygulanabilir.

Yüzey Hazırlama ve Uygulama:

Yeni yüzeyler; İç cephelerde, alçılı yüzeylerde şeffaf astar olarak Saif Seal Dur uygulanır üzerine ilk kat kuruduktan sonra astar boya olarak Mikro Base uygulanır. Boyalı zeminlerde ise astar olarak sadece Mikrobase kullanılır. Dış cephelerde, macunlu yüzeylerde şeffaf astar olarak Saif Seal Coat Quartz uygulanır üzerine Mikro 700 kullanılır. Boyalı zeminlerde ise astar olarak sadece Mikro 700 kullanılır.

Eski yüzeyler; mevcut kaplamanın kalıcı ve sağlam olup olmadığının kontrol edilmesi gerekir. Yüzeyde kaplaması dökülmüş kısımlar ile problemli kaplamalar ortadan kaldırılır ve cephe iyice temizlenir. Yüzeydeki varsa diğer teknik problemler de çözüldükten sonra 1 kat Saif Seal Primer (Sabitleyici Astar) uygulanarak mevcut kaplama sağlamlaştırılır ve bir sonraki uygulama için zemin hazırlığı oluşturulmuş olur. Eğer mevcut yüzey sağlam ve taşıyıcı durumda ise yeni yüzeyler için geçerli olan astarlar uygulanabilir.

Küflü Yüzeyler; kalıntıları bir bezle temizlenir ve daha sonra küfleri yok eden No Mould adlı malzeme bir kaç kat uygulanır.

Uygulama: Astar uygulamasından 12 saat sonra çelik mala ile Beton Kuvars yüzeye bir kat uygulanır ve tam olarak kuruması beklenir. İkinci kat yüzeye kalın bir şekilde çekildikten sonra tırnak mala ile yatay olarak efekt verilir. Hafif şekilde mala ile tekrar geçilerek pürüzlü ve düzgün yüzeyler iç içe oluşturulmuş olur.

  • Kullanılmadan önce boya ambalajı içinde homojen hale gelinceye kadar karıştırılmalıdır.
  • + 5 °C’nin altındaki, + 35 °C’nin üstündeki ortamlarda uygulama yapılmamalıdır.
  • Uygulama yüzeyleri temiz ve kuru olmalıdır.
  • Etiket bilgi kartında mevcut olan ‘Uygulama Bilgilerine’ göre uygulama yapılmalıdır.
  • Uygulanmış yüzeyler 3 gün süreyle fiziksel darbelerden ve 24 saat süreyle yağmur, kar, don, aşırı sıcak gibi etkilerden korunmalıdır.
  • Her uygulamadan sonra fırça ve rulonuzu su ile temizleyiniz.
  • Artan boyada kabuk oluşumunu önlemek amacı ile yüzeye bir miktar su ilave ederek, karıştırmadan saklayınız.

Depolama Koşulları: Direkt güneş ışığı almayan, serin yerde ağzı açılmamış orijinal ambalajında; 1 yıl depolanabilir.

Sağlık Bilgisi: Gözle teması halinde derhal bol su ile gözünüzü yıkayınız ve doktora başvurunuz. Cilt ile temasında ise sabun ve su veya bilinen bir temizleyici ile cildinizi temizleyiniz.

Parlama Noktası: Parlayıcı değildir.

Taşımacılık Bilgisi: Karayolu Taşımacılığı (ADR) ve Deniz Yolu Taşımacılığı (IMDG) kapsamına girmemektedir.

Tehlike Sınıflandırılması: R 22: Yutulması halinde zararlıdır.

Güvenlik Sınıflandırılması: S2: Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. S3/7: Kabı serin bir yerde ve ağzı sıkıca kapalı olarak muhafaza ediniz. S24/25: Göz ve cilt temasından sakınınız. S29: Kanalizasyona atmayınız. S 46: Yutulması halinde hemen bir doktora başvurunuz, kabı veya etiketi gösteriniz.